Pronásledování učedníků v Dánsku

Chci vás jen krátce informovat o pronásledování Ježíšových učedníků v Dánsku. Začalo to zhruba před rokem a půl, kdy média začali překrucovat a lhát o Torbenovi Søndergaardovi, který je hlavní postavou Poslední reformace. Na úvod tedy nejdříve co je Poslední reformace. Je to vlastně skupina lidí, kteří si vzali na srdce, že budou sloužit Bohu tím, že půjdou věrně ve stopách Ježíše Krista tak, jak to učí bible, že se máme modlit za nemocné, vkládat na ně ruce, vyhánět démony, kázat evangelium na ulici, svědčit o Bohu co dobrého v našem životě vykonal. Torben takto věrně sloužil nějakých 20 (nebo 25?) let bez větších problémů. Časem jeho služba začala mít větší a větší úspěchy, nemocní byli uzdravováni, lidé se obraceli k Bohu a děli se velké zázraky. To ale vadilo mnoha lidem především proto, že Dánsko je především luteránská země, tzn. "vládne" tam luteránská církev a luteránské postoje. Lidé z luteránské církve moc nevěří na nějaké uzdravování, křest ponořením do vody, křest duchem svatým, duchovní dary a duchovní uzdravování (jinak často nazývané také vysvobozování). Lidé, kteří vedou tuto církev zkrátka považují všechny tyto věci za tabu a proto dělají vše proto, aby umlčeli ty, kdo chtějí takto žít. Jedním z problémů mimo jiné je i strach o ztrátu moci nad lidma, protože pokud se lidi obrátí a začnou následovat Ježíše takto aktivně a iniciativně jako to dělá Torben, mělo by to za následek odliv věřících z tradiční církve (stejný strach panuje i v církvích v ČR).

Dánská média vykreslili Torbena ve velice špatném světle. Sestříhali záběry z jeho setkání, na kterých probíhají křty a vysvobozování z duchovního útlaku. Média tajně pořídili nahrávky tím způsobem, že novináři předstírali, že jsou křesťané a lhali. Torben tedy "pokřtil" několik křesťanů, kteří se za křesťany jen vydávali. Podstátný problém ale je v tom, že sestříhali reportáže tak, aby daly úplně jiný smysl, než co se odehrálo ve skutečnosti. Jeden z příběhů, který se stal, jak popisuje Torben, byl o tom, že během křtu byla přítomná matka s dítětem, které bylo postiženo autismem. Toto dítě chtělo jít plavat do bazénu a když mu to matka nedovolila, začalo dělat scény, vztekat se atd. Média tuto scénu tajně zachytili. Také pořídli scénu z jiné místnosti, kde probíhalo tzv. vysvobozování či vyhánění démonů. Pak ty dvě scény sestříhali dohromady a výsledek byl podaný tak, že děti jsou přítomny u vyhánění démonů a že je to stresuje a má to na ně negativí vliv. Kromě toho se vynořilo mnoho falešných obvinění a lživých pomluv, které se nezakládali na pravdě a s těmito informacemi média šikovně pracovala tak, aby Torbena očernili. Cílem médií nebylo vykreslit pravdu, tak aby ukázali jak skutečně probíhá vysvobození, protože neukázali záznam celý, tj. moment kdy nakonec dojde k samotnému vysvobození a pro osobu, která to podstupuje nastává okamžik svobody, štěstí a radosti. Tuto část média cíleně vystřihovali, aby vše podali v negativním světle a vykreslili vše jako mentální násilí páchané na nevinných obětech. Veřejnost v dánsku hodně diskutovala o faktoru stresu atd. aniž by měli pravdivé informace. Pravda nikoho nezajímala, přestože ze samotného kanálu Poslední reformace se můžete dozvědět mnohem více, neboť tyto křty a svědectví jsou zaznamenané na video. Navíc Torben připravil Školu Pionýrů (Školu průkopníků - Pioneer School na youtube), kde je podrobně vysvětleno jeho učení, které vychází z bible: z evangelií a Skutků apoštolských. Co tedy Torben učí si lze dohledat. Média tedy vedly kampaň proti Torbenovi, kdo a proč ji spustil mi není známé.

Politici tedy připravili zákon, který má trestat (trestá - zákon už je v platnosti), lidi za mentální násilí páchané na lidech, za násilí, které způsobuje stres. Přesné znění zákonu neznám, protože neumím dánsky. Zákon obsahuje také dodatek, který zakazuje vymítání démonů. Je to zákon šitý na míru luteránské církvi, protože ta vymítání démonů neprovozuje a nevěří na tyto biblické věci. Člověk může být potrestaný vězením nebo odnětím jeho dětí, pokud takové věci provozuje (zejména pokud jsou u toho děti). Torben se stal pronásledovaným ve své rodné zemi, takže už nemůže normálně "pracovat" na veřejnosti, aniž by si ho lidé fotili a udávali ho (a jeho rodinu) policii, úřadům atd. Torbenovo nejbližší okolí mu doporučilo, aby opustil Dánsko. Torben a jeho rodina si prošli velmi těžkým obdomím, protože zátěž vyvolaná médii, politiky a úřady byla velmi vyčerpávající. Jelikož už v Dánsku nemohl svobodně působit a hrozilo by mu vězení nebo odebrání dětí, rozhodli se opustit Dánsko a zažádat o azyl v USA.

Více z jeho příběhu se dozvíte na jeho kanálu, aktuální svědectví z jeho pronásledování je na tomto videu:

Chtěl bych jen dodat, že utrpení pro Ježíše Krista je nezbytnou součástí života každého učedníka Ježíše Krista, respektive jeho následovníka.

Verše, které vysvětlují smysl takovéhona utrpení a pronásledování:

Malachiáš 3:3 "Tavič usedne a pročistí stříbro, pročistí syny Léviho a přetaví je jako zlato a stříbro. I budou patřit Hospodinu a spravedlivě přinášet obětní dary." (Přečtěte si Malachiáš 3:2-4)

"Kdokoli by si totiž chtěl zachránit duši, ztratí ji, ale kdokoli by ztratil svou duši pro mě, ten ji nalezne. Vždyť co prospěje člověku, kdyby získal celý svět, ale uškodil své duši? A co dá člověk na oplátku za svou duši?" Matouš 16:25-26